Holandský protiislamský politik konvertoval k islamu

Holandský protiislamský politik konvertoval k islamu

Holandský protiislamsky orientovaný politik kresťanského vierovyznania, Joram Van Klaveren, konvertoval k islamu.

Joram Van Klaveren pôsobil v rokoch 2010-2014 v krajne pravicovej Strane slobody (PVC) a bol známy svojimi ostrými výrokmi a kritikou islamu. O islame sa pôvodne vyjadroval ako o lži.

Podľa jeho vlastných slov konvertoval k islamu počas písania jeho protiislamskej knihy: “Počas písania knihy som narážal na ďalšie a ďalšie veci, ktoré spôsobili, že moje pôvodne názory na islam začali upadať.”

Z knihy, ktorá sa začala kritikou islamu je dnes publikácia s názvom: Od kresťanstva k islamu v časoch sekulárneho teroru (Apostate: From Christianity to Islam in the time of secular terror).

Van Klaveren sa vyjadril k svojim predchádzajúcim protiislamským názorom ako k “jednoducho nesprávnym”.

Jeho bývalý politický kolega, Arnoud Van Doorn, ktorý taktiež konvertoval k islamu pár rokov pred Van Klaverenom, mu k jeho rozhodnutiu úprimne zagratuloval.

Prípadov konverzii politických odporcov islamu v Európe pribúda. Rovnako tak ako spomínaní dvaja holandski politici, konvertoval k islamu v roku 2018 nemecký politik Arthur Wagner. Podľa jeho vlastných slov: si počas prechádzajúcich rokov vytvoril veľkú averziu k islamu: “Stále som cítil, že mi niečo chýba. Čím som sa viac zaujímal o islam, tým viac môj nepokoj ustupoval. Bolo to ako návrat domov, v náboženskom zmysle."

Van Klaveren ako aj dvaja ďalší bývalý antiislamski politici prešli od nenávisti muslimom a islamu k tomu, aby sa sami stali poddanými Bohu, muslimami.

Nech Boh vedie i ďalších ľudi, ktorí úprimne hľadajú Jeho vôľu s otvorený srdcom, po ceste priamej k Nemu.

O konverzii holandského politika Van Klaverena k islamu informoval portál Politico.eu.

Jeho príbeh konverzie nájdete aj na YouTube:

Zdroj fotografie: oficiálny twitter: https://twitter.com/JoramvKlaveren

Joram Van Klaveren