Halal mäso

Halal mäso

Muslim by mal dodržiavať pri jedení mäsových výrobkov pravidlá popísané v časti: Zákaz konzumácie bravčového mäsa

Halal hovädzie #

- Efepasa pasam parmak sucukc #

hovädzie špekáčiky, pikantné (nevhodné pre deti, inak veľmi chutné a skutočne kvalitné). Zakúpené v Orients heart v Košiciach. Mal by existovať aj nepikantný variant (posledný obrázok).

- saláma Bosnisk sudžuk #

kvalitná saláma z hovädzieho mäsa. Predáva sa v 2 variantoch: nepikantná a pikantná. Je vhodná na priamu konzumáciu alebo aj ako obloha pizze. Zakúpené v Orients heart v Košiciach. Na druhom obrázku narezaná pikantná verzia.

- hoväzdie chladené mäso #

s halal certifikátom. Zakúpené v Metre Zvolen. Obal má priehľadnú fóliu, popis Natures reserve.

- nárez Egeturk Tadim #

hovädzia saláma, s certifikáciou halal na obale. Zakúpené v Orients heart v Košiciach.

- Rind KEBAP #

hovädzí kebab, značka Global, halal certifikát na obale. Zakúpené v Kauflande.

- sušené mäso Beef yerky #

hovädzie sušené mäso, Jack Links, halal certifikát na obale. Zakúpené na čerpacej stanici OMV.

- klobása Kosova Suxhuk #

hovädzio-kuracia párková klobása. Spoločnosť Kelmendi, ktorá ju vyrába, má halal certifikát. Výrobok je pikantný, konzistenciou ako niečo medzi párkami a klobásou. Vhodné do francúzskej polievky alebo francúzskych zemiakov a taktiež na grilovanie, alebo opekanie s cibuľkou na panvici k chlebu.. Zakúpené v Orient hearts v Košiciach.

Halal kuracie #

- mrazené kurča Qualiko #

halal certifikácia na obale. 1kg mrazené kurča, bez vnútorností, zakúpené v Metre.

- chladené mäso EU Poultry s.r.o. a Heny #

(Ul. 1088 Hlavná, Horné Saliby, www.poultryeu.eu) - majú dohodu, že na slovenskom trhu neoznačujú halal výrobky certifikátom na obale (aby si ich kupovali aj nemuslimovia). Chladené hydonové mäso ich značky sa dá zakúpiť v Tescu a v Metre (5kg balenia).

- hydinová paštéta Argeta #

95g balenia. Veľmi jemná, chutná, kvalitná, vhodná i pre deti (majú aj priamo detské paštéty). Zakúpené v Orients heart (Košice). Niektoré Argety majú halal certifikáciu a niektoré nie. V prípade, že ju majú, tak je uvedená na vrchu celej papierovej škatule, alebo na jednotlivých kusoch, majú rôzne typy obalov.

- hydinový nárez TAVUK SEFASI #

má certifikát halal, chuťovo jemný (jemne korenený), vhodný pre dospelých i pre deti. Zakúpený v Orients heart v Košiciach.

- hydinové výrobky Perutnina Ptuj #

Poultry Nuggets, Chicken wings, Poultry steak - halal certifikát na obale. Dostupné v Kauflande (tieto zakúpené v Kauflande v Martine).

- Grill KEBAP #

značka Global, halal certifikát na obale. Zakúpené v Kauflande.

- mrazené kurča značky DOUX #

halal certifikát na obale. Zakúpené v menšom českom obchode.

Halal morčacie #

- morčacie krídla #

chladené, výrobca: Gallfood** (VIREMA TRADE). - majú halal certifikát, ale neuvádzajú ho na obale pre predaj na Slovensku. Zakúpené v Tescu.

- morčacia saláma Dulano #

NEMÁ certifikát halal, ale je to čisto morčacia saláma, dá sa zakúpiť v supermarketoch Lidl. Vhodná ako saláma na pizzu. Podľa Koránu je muslimom dovolené konzumovať aj nebravčové mäso Ľudí knihy. Viac v časti: Zákaz konzumácie bravčového mäsa

- klobása Pulyka Paprikás #

morčacia papriková klobása. Spoločnosť Hungar food, ktorá ju vyrába, sa zaoberá výrobou halal mäsových výrobkov, avšak neoznačujú ich certifikátom pri predaji vrámci Slovenska.

- chladené mäso, Hungar food #

predávajú chladené celé i mleté morčacie mäso. Spoločnosť sa zaoberá halal výrobou halal mäsových výrobkov, neoznačujú ich certifikátom pri predaji vrámci Slovenska. Zakúpené v Bille.

Halal kačacie #

- kačacia pečeň Hungerit a kačka mrazená Valdor, Hungerit #

zakúpené v Metre. Výrobca má halal certifikát (neuvádzajú ho na obale pre slovenský trh).